Як український hardware-продукт підкорив світові медіа: PR-кейс Ajax Systems

Illustration

Аміна Єпішева

Коли у 2019 Аміна долучилися до команди Ajax Systems, бренд вже був відомим на українському ринку, проте міжнародні видання про нього ще не знали. Зараз про Ajax Systems пише TechCrunch, Fast Company, The Next Web та інші світові медіа, а професійні системи безпеки Ajax захищають вже понад двох мільйонів користувачів у 169 країнах світу. Ajax Systems – це історія про український бренд який підкорив не тільки світ, а світові медіа. 
Інструментами успішного PR хардвер-продукту Аміна Єпішева, Global PR manager Ajax Systems, поділилася для спільноти Tech PR school. 
Аміна – випускниця курсу Global PR від Юлії Петрик. Міжнародним продуктивним PR займається вже понад 5 років, маючи досвід співпраці, як з hardware, так і software рішеннями. 

Огляди в технологічних медіа

Оскільки понад половина користувачів дивляться огляди на продукт та читають відгуки перед покупкою, один з пріоритетів бренду Ajax Systems стало зростання впізнаваності серед аудиторії кінцевих споживачів, а також висвітлення технічних інновацій та переваг нашої системи у західних ЗМІ.
Для початку ми зібрали величезну базу журналістів, що пишуть про наші профільні теми: системи безпеки, розумний будинок, інтернет речей, споживча електроніка та інші. 
Нас цікавили медіа по ключовим регіонам присутності компанії: Європа, Велика Британія та ПАР. З часом компанія розширила експансію, і база поповнилася виданнями з США, Канади, Латинської Америки та Австралії.
Передусім ми відправили медіа пітч з пропозицією зробити огляд нашої системи. На перші 100 пітчів, ми отримали 10 відповідей, 5 з яких були відмови, а 3 – платні нерелевантні пропозиції. Тільки 2 пітчі з перших 100 перетворилися на публікації.

Хороший пітч – короткий пітч, на 100-200 слів.

З кожним наступним кроком просувати бренд було все легше і швидше. З часом нам підкорився іспанський PCWorld, потім італійські Tom's Hardware та Wired, а далі інші відомі медіа.
Аби така тенденція лише зміцнювалася, я регулярно надсилаю журналістам follow up з новими релізами Ajax та пропозицією взяти систему на тест. Follow Up піднімає response rate від преси в 2-3 рази. Але пам’ятайте, що найкращий спосіб нагадати про себе – це нова корисна інформація про продукт, а не пасивна агресія у дусі “Did you see my email”.

Співпраця з блогерами та інфлюенсерами

Колаборації з інфлюенсерами вже давно стали важливим інструментом для збільшення впізнаваності, адже 61% користувачів довіряють рекомендаціям лідерів думок. 
Наша мета – передати через блогерів та інфлюенсерів важливість турботи про безпеку своєї оселі. Ми пропонуємо блогерам продемонструвати практичні життєві кейси використання продуктів Ajax Systems. Вони показують, що безпека оселі може бути простою, зрозумілою та стильною, і що краще попередити загрозу, ніж потім долати наслідки.
До співпраці ми долучили не лише технологічних інфлюенсерів, але й travel, lifestyle та автоблогерів з Youtube та Instagram. Вони півпрацюють з нами, як на платній, так і на безоплатній основі по бартеру.
До речі, співпрацювати варто не лише з популярними блогерами, але й активними учасниками форумів. Якось під оглядом Ajax на великому британському tech-форумі в обговорення прийшов негативно налаштований учасник. Після невеликої дискусії, ми вирішили надіслати йому на тест нашу систему. 
Учасник форуму, який виявився обізнаним інсталятором систем охорони, на власному досвіді переконався у перевагах Ajax - написав позитивний відгук. Це викликало потужне залучення аудиторії форуму! Більше того, він за власної ініціативи створив групу інсталяторів Ajax, яка з часом перетворилась на найбільшу професійну спільноту нашої системи.

Illustration

Бренд Амбасадори

Один з найбільших ринків Ajax Systems – Італія, дуже постраждав за час пандемії. Аби зміцнити позиції, ми запросили Андрія Шевченка стати амбасадором бренду у 2020 році. Наша спільна digital кампанія складалась з рекламних роликів, активностей в соцмережах та публікацій у медіа. 
Як результат, ми досягли двократного зростання у цьому регіоні у 2020 році у порівнянні з 2019 роком.
Ще один кейс успішної співпраці – з Дарійо Срна, хорватським футболістом. 
Одного дня будинок відомого тренера Паулу Фонсекі був пограбований, речей винесли на суму 100 тис євро. Тоді до нас звернувся футбольний клуб «Шахтар» з пропозицією зробити пост в соціальних мережах і надіслати систему безпеки Ajax Фонсекі у подарунок, щоб захистити його від подібних інцидентів в майбутньому. Історія привернула увагу медіа, тож ми також вирішили підписати партнерство із Дарійо для бусту Ajax на ринку Хорватії.

Trade Publications

На іноземних ринках Ajax Systems не продає продукти напряму користувачам, а лише через наших партнерів –дистриб’юторів, інсталяторів та охоронні компанії. Це велика B2B-аудиторія, з якою ми теж взаємодіємо. Оскільки для наших партнерів вихід, наприклад, у Professional Security Magazine більш показовий, аніж у The Next Web, ми зосереджуємося на активній співпраці із регіональними галузевими медіа про професійну безпеку, і готуємо туди новини, підписуємо річні медіа-партнерства тощо.

Професійні виставки та заходи

Один з ефективних для hardware-продукту способів заявити про себе – це брати участь у професійних виставках. Стенд Ajax Systems можна знайти на кожному великому івенті із безпеки в усіх куточках світу. Там ми знаходимо нові партнерства та розширюємо канали дистрибуції. 
Окрім виставок, наш маркетинг департамент спільно з іншими командами організують ще безліч активностей для інформування, залучення та розвитку партнерів. Від вебінарів та road show, до нашої щорічної віртуальної презентації нових продуктів в стилі Apple – Ajax Special Event.

Приєднуйтесь на наступний Ajax Special Event, що відбудеться 20 жовтня.

Головні PR-зміни з початком повномасштабної війни

Незабаром після 24 лютого Ajax Systems спільно з Stfalcon та за підтримки Міністерства цифрової трансформації України запустили додаток «Повітряна тривога», що попереджає українців про ракетні обстріли.  
Tear 1 медіа швидко підтримали та поширили цю новину. Проте найбільшого міжнародного розголосу вона набула через рік, коли англійську версію застосунку озвучив Марк Гемілл, відомий роллю Люка Cкайвокера у кіносазі Зоряні війни. В день коли про новину написали The Associated Press, ми отримали 500 публікацій за один добу у медіа по всьому світу. В тому числі у BBC, Fortune, New York Post, Daily Mail та інш.
Другий резонансний інфопривід, який стався із нами у період війни, це захист робіт Бенксі, що символізують незламність українського духу. Після спроби викрадення однієї з робіт Бенксі «Жінка в протигазі» у Гостомелі, місцеві територіальні громади звернулись до Ajax Systems з проханням допомогти захистити витвори автора. Ми помістили їх під куленепробивне скло та поставили наші датчики захисту. 

Голос Марка Гемілла та захист робіт Бенксі стали двома найпотужнішими інфоприводами за всю історію компанії.

Illustration

До чого готуватися PR-фахівцю при роботі з hardware

    Огляд вашого продукту журналістом може тривати місяцями. Якщо з software від згоди на огляд до публікації минає тиждень-два, то з hardware це можуть бути тижні, інколи місяці, а інколи навіть 2 роки (все залежить від складності продукту, вільного ресурсу редакції та інших факторів).
    З доставкою hardware-продукт можуть виникнути форс-мажори. Посилку можуть затримати на митниці, загубити або доставити не на ту адресу – всяке буває. Водночас, у редакції дуже щільний графік, і через подібні проблеми з доставкою, тестування вашого продукту може бути відкладене. Буває.
    Підготуйте Reviewer's Guide для медіа, аби уникнути неточностей в огляді. В ньому мають бути зібрані головні характеристики/переваги продукту та потенційні use cases.
    Краще не надсилайте на огляд бета-версії продукту. Якось у нас виникли раптові технічні проблеми. Тепер ми зайвий раз не ризикуємо та надсилаємо медіа лише фінальні екземпляри з виробництва. У вас є тільки один шанс справити гарне перше враження і краще ним не ризикувати.

І головне – не надсилайте продукт на огляд, поки не отримаєте згоду журналіста. Той випадок, коли ініціативу проявляти не варто.

У нас є ще дещо для вас

Made with